Már csak egy nap és minden felvételiző megkapja a központi írásbeli eredményét
A január 20-án megírt általános- és a január 30-án tartott pótfelvételi eredményei is ezen a napon derülnek ki.
A január 20-án megírt általános- és a január 30-án tartott pótfelvételi eredményei is ezen a napon derülnek ki.
A hét végéig minden középiskolának nyilvánosságra kell hoznia az idei felvételi első listáját: az ideiglenes felvételi jegyzéket. Mit takar pontosan a középiskolai ideiglenes felvételi jegyzék, az itt szereplő eredmények lesznek a végleges listában is? Megmagyarázzuk.
Már tudjuk, milyen tárgyakból kell emelt szintű érettségit tenniük azoknak, akik jövőre felvételizek, és azt is, milyen egyetemeket nem találtok majd meg a listán. Hamarosan ráfordulunk a következő felvételi felkészülési időszakára - összeszedtük mindent, amit már most tudunk a 2022-es egyetemi felvételiről.
Áprilistól újra lesz dolguk a felvételizőknek, mutatjuk mire kell figyelnetek a következő időszakban.
A jelentkezési időszak lezárása után megkezdődik az adatok feldolgozása, kiépül a felvételi eljárás központi nyilvántartása. Áprilistól lesz újra dolgotok: az E-felvételi felületét a tavaszi ügyintézési időszakban is figyelemmel kell kísérnetek.
December 15-én startol a 2011-es felvételi időszak: ha az összes információt szeretnéd begyűjteni, mielőtt beírod a kiválasztott képzéseket a jelentkezési lapra, érdemes elmenned az egyetemi és főiskolai nyílt napokra! December 13. és 19. között több mint tizenhárom felsőoktatási intézmény tart tájékoztatókat.
November 15-én véget ért a keresztféléves felsőoktatási felvételi eljárás jelentkezési időszaka: eddig nyújthatták be jelentkezésüket azok, akik 2011 februárjában szeretnék elkezdeni tanulmányaikat. Jelenleg a jelentkezési adatokat dolgozzák fel, a regisztrációs levelet várhatóan december második felében kapják meg a hallgatók.
Kevesebb hallgatót vehetnek fel államilag támogatott képzésre az egyetemek és főiskolák 2011-ben, az idei 56 ezres felsőoktatási keretszámot ugyanis 53 ezerre csökkentette a kormány. Kevesebben tanulhatnak bölcsészettudományi és gazdaságtudományi szakokon, viszont az informatikai és orvosi képzéseken több lesz az elsőéves.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.